Τρόφιμα σε τριακόσιες οικογένειες δόθηκαν σήμερα από το Δημοτικό Κοινωνικό Παντοπωλείο Ηρακλείου, ενώ σήμερα και αύριο μοιράζονται σε 700 οικογένειες οι διατακτικές για το κρέας. Όλες οι ενέργειες έγιναν προσεκτικά με στόχο τη διαφύλαξη της αξιοπρέπειας των συμπολιτών μας, που δυστυχώς βρίσκονται σε αυτή τη δύσκολη κατάσταση λόγω της οικονομικής κρίσης. Οι διαδικασίες όλες και οι παραπομπές έγιναν αποκλειστικά από τις κοινωνικές λειτουργούς των κατά τόπων ΚΕΚΟΙΦ-ΑΠΗ, με την αρμόδια αντιδήμαρχο, κα. Αθηνά Σπανάκη – Κοχιαδάκη, να τονίζει την άμεση ανάγκη κάλυψης όσων το δυνατών περισσότερων οικογενειών.
5 Σχόλια
06qsr4
85s4bn
9iu9aq
t9xs3l
z551dv